Skip to product information
1 of 1

Helzag

Decaffeinato Turkish Coffee

Decaffeinato Turkish Coffee

Ne prezantojmë kafen tonë turke Dekafeinato, një përzierje harmonike e traditës dhe inovacionit të krijuar posaçërisht për ata që vlerësojnë karakteristikat unike të kafesë turke, por preferojnë një opsion pa kafeinë. Ne kemi kapur thelbin e kësaj metode shekullore të pirjes duke hequr me kujdes kafeinën, duke u siguruar që ju të mund të shijoni shijet autentike dhe aromat e pasura të kafesë turke në çdo kohë të ditës.
Kafeja jonë turke Dekafeinato fillon me kokrrat më të mira të kafesë, të zgjedhura me përpikëri dhe të pjekura me mjeshtëri deri në përsosmëri. Nëpërmjet një procesi të përpiktë dekafeinimi, ne heqim kafeinën duke ruajtur cilësitë e dallueshme që e bëjnë kafenë turke kaq të dashur. Rezultati është një përzierje pa kafe që ofron të njëjtën thellësi, intensitet dhe strukturë prej kadifeje që është karakteristikë e kafesë tradicionale turke.Kënaquni me artin e lashtë të prodhimit të kafesë turke, e shndërruar në një kënaqësi pa kafeinë. Kafeja jonë turke Dekafeinato është e disponueshme në një sërë shijesh dhe intensitetesh, duke u përshtatur me preferenca të ndryshme shijesh. Pavarësisht nëse preferoni një përzierje të fortë dhe tokësore me nuanca erëzash, një opsion të butë dhe të ekuilibruar me nota delikate çokollate, ose një varietet aromatike dhe aromatike, përzgjedhja jonë siguron një përvojë magjepsëse me çdo gllënjkë.

Përjetoni sharmin e përjetshëm dhe historinë e pasur të kafesë turke, tani në një formë pa kafeinë. Me kafenë tonë turke Dekafeinato, ju mund të zhyteni në trashëgiminë kulturore të kësaj pijeje të dashur, duke shijuar shijet e saj unike duke ruajtur një mënyrë jetese pa kafeinë. Ngritni ritualin tuaj të kafesë dhe nisni një udhëtim kënaqësie me çdo filxhan kafe turke pa kafe.

View full details